Cilvēka zarnu jeb gremošanas sistēmas mikrobioms piedalās imunitātes veidošanā un rūpējas par vispārējo organisma veselību. Mikrobioms tā nozīmīgo funkciju dēļ tiek uzskatīts par atbalsta orgānu. Ieteikumus mikrobioma veselības uzlabošanai sniedz Ansis Zauers, uztura zinātnieks, uztura speciālists, SIA Valens Nutri dibinātājs, docētājs Rīgas Stradiņa universitātē.
Zarnu mikrobioma tests Gutwell®
Kas ir zarnu mikrobioma DNS tests?
DNS tests, kurā tiek analizētas zarnu traktā mītošās baktērijas, lai noskaidrotu, vai Tavs zarnu mikrobioms ir labvēlīgs vai tieši pretēji nelabvēlīgs veselībai.Testa rezultāti ir apkopoti pārskatā, kas ietver:
Pilnīgu Tavu zarnu traktā mītošo mikroorganismu sastāva un attiecību analīzi.
Skaidrojumus par baktēriju lomu un nozīmi Tava organisma veselības uzlabošanā.
Rekomendācijas uztura un dzīvesveida koriģēšanai, lai zarnu mikrobioms ir balansēts un veselīgs.
Tas ļaus:
Iegūt izpratni, kā jāveido uzturs, lai zarnās mītoši mikroorganismi ir veselībai labvēlīgi.
Uzlabot pašsajūtu, samazināt svaru (uzlabot vielmaiņu) un uzlabot ādas kvalitāti.
Izvairīties no dažādām hroniskām saslimšanām (ievērojot rekomendācijas).
Testu iespējams iegādāties internetā un veikt attālināti
Iegūsti atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
Kuras baktērijas dzīvo manā zarnu traktā?
Vai mans zarnu mikrobioms ir lidzsvarots, vai arī ir nepieciešamas izmaiņas uztura paradumos?
Vai manā zarnu traktā mīt kaitīgās baktērijas?
Vai manā zarnu traktā ir atrastas patogēnās baktērijas?
Vai mans zarnu mikrobioms veicina iekaisuma procesus?
Vai manā mikrobiomā ir pietiekami daudz vitamīnu ražojošo baktēriju?
Vai manā zarnu traktā labās baktērijas ir pietiekošā daudzumā?
Kā šīs baktērijas ietekmē manu ķermeni?
Vai manā zarnu traktā mītošās baktērijas veicina aptaukošanos?
Kā sasniegt līdzsvarotu zarnu mikrobiomu?
Vai ar uzturu es uzņemu optimālu daudzumu olbaltumvielas un taukus?
Vai ar uzturu es uzņemu pietiekami daudz dažādu šķiedrvielu?
Mikrobioma analīze ir jauna zinātniska pieeja veselības un uztura paradumu novērtēšanai. GutWell testa rezultāti palīdz veidot apzinātu uzturu, lai novērstu veselības problēmas un slimības.
Jo veselība sākas zarnu traktā
Pēdējos gados arvien vairāk tiek pētīta saikne starp zarnu mikrobiomu un cilvēka imunitāti. Speciālisti atzīst, ka mikroorganismu līdzsvaram zarnās ir būtiska nozīme imunitātes veidošanā.
Kā disbalanss zarnu mikrobiomā var ietekmēt mūsu veselību?
Baktēriju loma un nozīme organisma veselības uzlabošanā
Vai bojātu mikrobiomu var atveseļot?
Ko Tu iegūsti, veicot zarnu mikrobioma testu?
🔬 Kas ir mikrobioms?
Mikroorganismu kopums, kas nodrošina mūsu organisma veselību. Šie mikroorganismi atrodami uz ādas, gļotādās, zarnās u.c. Lielākā mikroorganismu daudzveidība ir tieši zarnu traktā.
Katra cilvēka mikrobioms ir unikāls. Zarnu baktēriju daudzveidības līdzība starp diviem cilvēkiem ir tikai 10-20%.
70-80% imunitātes veidojas tieši zarnu mikrobiomā. Kuņģa-zarnu traktā dzīvo ap 100 triljoniem baktēriju, amēbu, sēņu, vīrusu un citu mikroorganismu. Veselā mikrobiomā labās baktērijas ir līdzsvarā ar sliktajām, un balanss starp tām nosaka mūsu imūnreakciju.
Mikrobioms ir cieši saistīts ar cilvēka veselību. Mikroorganismi sadala šķiedrvielas svarīgos savienojumos, kas iesaistīti vielmaiņas procesos un imūnās sistēmas darbībā. Mikrobiomā baktērijām ir 150 reizes vairāk gēnu nekā cilvēkam.
GutWell® mikrobioma tests sniedz informāciju par zarnu baktērijām - to daudzumu un daudzveidību, kā arī vadlīnijas, kā sasniegt un uzturēt līdzsvarotu zarnu mikrofloru.
GutWell® tests būs noderīgs ikvienam, kas tiecas zaudēt svaru, kas seko striktām diētām vai cieš no gremošanas problēmām, vai vienkārši tiem, kas vēlas uzzināt, vai viņu uzturs ir pilnvērtīgs un dažāds, un ko darīt, lai zarnu mikrobioms būtu labvēlīgs veselības uzlabošanai un uzturēšanai. Tests palīdz veidot apzinātus uztura paradumus un novērst slimības vai veselības problēmas, kuras var izraisīt nelīdzsvarota zarnu mikroflora.
Zarnu mikroflora nav tikai probiobaktērijas, par kurām, šķiet, dzirdēts visvairāk. Tā ir tikai neliela daļa no mūsu zarnās mītošajām baktērijām, kas strādā mūsu organisma labā.
Kas jādara, lai veiktu testu?
- E-veikalā iegādājies testu.
- Pēc apmaksas veikšanas uz norādīto adresi izsūtīsim parauga savākšanas komplektu ar instrukcijām. Tā kā komplekts ievietots kastītē, to saņemsiet tuvākajā pasta nodaļā vai pakomātā. Kad paraugi savākti un pieteikums portālā Genorama aizpildīts, viss jāievieto komplektā pievienotajā aploksnē un jāsūta uz mūsu partnerlaboratoriju Igaunijā. (Izmantojot Latvijas Pasts pakalpojumus, sūtīšana izmaksās pāris eiro).
- Kad paraugi tiks saņemti, tiks veikta mikrobioma analīze, kas vidēji aizņem 14-20 darba dienas.
- Rezultātus saņemsiet savā Genorama portāla profilā. Pārskatā iekļauts kopējā mikrobioma analīzes apraksts, apraksti par baktērijām, to sastāvu un daudzveidību Jūsu mikrobiomā, kā arī ieteikumi uztura paradumu maiņai, lai sasniegtu līdzvsarotu zarnu mikrofloru.
MIKROBIOMA ANALĪZES PROCESS IR VIENKĀRŠS
Testēšanai izmantojamais materiāls ir fēču paraugs, ko ērti un diskrēti var noņemt mājas apstākļos.
Ir iesakāms kopumā veikt 2 testus, otru veicot 1-6 mēnešus vēlāk, pēc rekomendētās ēšanas un dzīvesveida ieradumu maiņas.
Vai spēšu saprast ieteikumus?
Testa rezultāti apkopoti vienkārši uztveramā pārskatā, kurā izskaidrots par katru no testētajiem mikroorganismiem, to darbību un nozīmi. Klāt tam ir Jūsu rezultāts konkrētajai baktērijai. To papildina ieteikumi, ko darīt, kā mainīt uzturu vai dzīvesveidu, lai šī baktērija būtu balansā ar citām un sniegtu labvēlīgu ietekmi uz organismu.
Vai spēšu ieviest ieteikumus?
Ieteikumi ir vienkārši, vērsti uz produktu grupu ieviešanu, minot konkrētu produktu piemērus, kuri ir labvēlīgākie konkrētā mikroorganisma pavairošanai. Klients pats var izvēlēties, ko tieši no ieteikumiem ieviest savā uzturā, un veidot to, balstoties uz savu dzīvesveidu un vēlmēm.
Raksti
-
11/04/2023 - GenEraUnikāls kā pirkstu nospiedums. Pieci ieteikumi zarnu mikrobioma uzlabošanaiLasīt vairāk
-
29/11/2020Mikrobi un to loma cilvēka veselībā un slimībāLasīt vairāk
Mūsu ķermeņos dzīvo miljoniem dažādu mikroorganismu, mikrobu un baktēriju. Tā ir varena, bet neredzama valstība, kas diktē daudzus ar mūsu veselību un slimībām saistītus faktorus. Mikrobu dažādība mērāma tūkstošos, tie dzīvo daudzās mūsu ķermeņa daļās un veido mūsu mikrobiomu. Tie atbalsta mūsu organismu, palīdz uzturēt veselību, kā arī spēj izraisīt vai ietekmēt dažādu slimību rašanos, it sevišķi, ja ierastais mikrobioms ir mainīts.